Ambassadöruppdrag för Boverket i kampanjen för en schystare projektkultur i byggbranschen
Alf Brycke på Giron Consult har fått uppdraget att vara ambassadör i Boverkets kampanj för en schystare projektkultur i byggbranschen.
Fel, brister och skador i byggbranschen kostar 111 miljarder kronor om året. Enligt Boverket, CMB och IQ Samhällsbyggnad är ett värdebaserat ledarskap en nyckel till en god projektkultur där medarbetare är motiverade och engagerade.
En god projektkultur kommer att minska förekomsten av fel, brister och skador. Alf Brycke bidrar med kunskaper och sin långa erfarenhet från branschen.
Läs hela reportaget "Vi måste se värdet i varandra" på Boverkets hemsida >>
Senaste inläggen
- Föreläsning om Grundvärde och Konsekvensvärde på NCC-WF WestLink Contractors Safety week
- HSE Officer Liseberg
- Bitr. platschef med produktion och KMA-ansvar (Kvalitet, Miljö och Arbetsmiljö) för samarbetsprojek…
- Ambassadöruppdrag för Boverket i kampanjen för en schystare projektkultur i byggbranschen
- Bitr. platschef för samarbetsprojektet Västlänksanslutning på Handelshögskolan, Göteborg
Etikettmoln
health and safety utbildning schystare projektkultur grundvärde och konsekvensvärde samverkansutbildning produktionsstöd samverkan ledarskap projektkultur grupputveckling i produktion värdebaserat ledarskap samverkan i produktion produktionsledning ledarskap projektkultur utbildning produktion kma- kvalitet, miljö och arbetsmiljö arbetsledning arbetsmiljö